KAΛΩΣ ΗΡΘΑΤΕ ΣΤΗΝ ΣΕΛΙΔΑ ΜΑΣ.
ΤΑ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΑ ΠΡΩΤΟΣΕΛΙΔΑ

ΕΙΣΤΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΜΕΝΟΙ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΙΔΙΩΤΙΚΟΥΣ ΔΡΟΜΟΥΣ(ΑΤΤΙΚΗ ΟΔΟΣ,ΟΛΥΜΠΙΑ ΟΔΟΣ,ΝΕΑ ΟΔΟΣ ,ΕΓΝΑΤΙΑ ΟΔΟΣ;;;;

ΨΗΦΙΣΤΕ:ΘΑ ΑΝΤΕΞΕΙ Η ΚΥΒΕΡΝΗΣΗ;;;

ΨΗΦΗΣΤΕ¨:ΜΕ ΤΑ ΝΕΑ ΑΝΤΙΛΑΙΚΑ ΜΕΤΡΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΥΒΕΡΝΗΣΗ ΘΑ ΚΑΝΑΤΕ ΕΠΑΝΑΣΤΑΣΗ;;;

ΨΗΦΗΣΤΕ .ΘΕΩΡΕΙΤΕ ΑΞΙΟΠΙΣΤΕΣ ΤΙΣ ΑΠΟΚΑΛΥΨΕΙΣ ΤΟΥ WIKILEAKS.

Πέμπτη 18 Αυγούστου 2011

ΤΑ ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ ΕΧΘΕΣ.

Σημαντικό προβάδισμα πρόκρισης πήραν Μπάγερν Μονάχου και Ντιναμό Ζάγκρεμπ που κέρδισαν Ζυρίχη (2-0) και Μάλμε (4-1), αντίστοιχα στους πρώτους αγώνες για τα πλέι-οφ του Τσάμπιονς Λιγκ.

Τα γκολ για τους Βαυαρούς πέτυχαν οι Σβάινσταϊγκερ στο 8' και ο Ρομπέν στο 72' ενώ η Ζυρίχη καλείται να ανατρέψει το εις βάρος της 2-0 την επόμενη εβδομάδα στον επαναληπτικό στην Ελβετία.

Στο Ζάγκρεμπ, η Ντιναμό άνοιξε μόλις στο 4' το σκορ με τον Σαμίρ αλλά Μάλμε ισοφάρισε 13 λεπτά αργότερα με τον Μεχμέτι. Το γκολ της σουηδικής ομάδας αγρίεψε τους Κροάτες που πέτυχαν άλλα τρία γκολ στην επανάληψε. Ο Ρουκαβίνα στο 56' έδωσε ξανά το προβάδισμα στους γηπεδούχους ενώ τέσσερα λεπτά αργότερα ο Σαμίρ με εύστοχο πέναλτι πέτυχε το δεύτερο προσωπικό του γκολ. Το τελικό σκορ 4-1 διαμόρφωσε ο Μπετσιράι στο 83' και πλέον η Ντιναμό μόνο με «αυτοκτονία» δεν θα είναι στους ομίλους του Τσάμπιονς Λιγκ.

Στο Ισραήλ, η Μακάμπι Χάιφα επικράτησε 2-1 της Γκεν, αλλά το εκτός έδρας γκολ των Βέλγων αφήνει ανοικτούς λογαριασμούς. Οι γηπεδούχοι μπήκαν πολύ δυνατά στο ματς και μ την ολοκλήρωση 28 λεπτών προηγούνταν με 2-0 με τα γκολ των Αμάσα στο 8' και Ντβαλισβίλι ένα εικοσάλεπτο αργότερα. Ωστόσο, το γκολ του Μπάρντα στο 61' έδωσε ελπίδες στην πρωταθλήτρια Βελγίου για τον επαναληπτικό.

Η Οντένσε έκανε την έκπληξη και κέρδισε 1-0 την Βιγιαρεάλ με γκολ στο 84' που πέτυχε ο Αντρέασεν. Όμως, η αποστολή των Δανών παραμένει δύσκολη αφού στο κατάμεστο "Ελ Μαδριγάλ" θα πρέπει να ιδρώσουν πολύ για να πάρουν την ιστορική πρόκριση.

Το πρόγραμμα των πρώτων αναμετρήσεων για τα πλέι οφ του Τσάμπιονς Λιγκ:
(Oι ρεβάνς θα διεξαχθούν στις 23-24 Αυγούστου)

ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΕΣ

Τριτή 16/8
Κοπεγχάγη - Βικτόρια Πλζεν 1-3 (69' Ότεσεν - 52' Κόλαρ, 59' Πίλαρ, 79' Φίλο)
ΜΠΑΤΕ Μπορίσοφ - Στουρμ Γκρατς 1-1 (59' Σίμιτς - 12' Γουέμπερ)

Τετάρτη 17/8
Βίσλα Κρακοβίας - ΑΠΟΕΛ 1-0 (71' Μαλέφσκι)
Μακάμπι Χάιφα - Γκενκ 2-1 (8' Αμάσα, 28' Ντβαλισβίλι - 61' Μπάρντα)
Ντιναμό Ζάγκρεμπ - Μάλμε 4-1 (4' & 60' πεν' Σαμίρ, 56' Ρουκαβίνα, 83' Μπετσιράι  - 17' Μεχμέτι)

ΜΗ ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΕΣ

Τριτή 16/8
Τβέντε - Μπενφίκα 2-2 (6' Ντε Γιονγκ, 80' Ρουίζ - 21' Οσκαρ Καρντόσο, 35' Nολίτο)
Άρσεναλ - Ουντινέζε 1-0 (4' Γουόλκοτ)
Λιόν - Ρούμπιν Καζάν 3-1 (10' & 40' Γκομίς, 73' Μπρίαντ - 3' Ντιανουίν)

Οντένσε - Βιγιαρεάλ 1-0 (84' Αντρέασεν)
Μπάγερν Μονάχου - Ζυρίχη 2-0 (8' Σβάινσταϊγκερ, 72' Ρομπέν)

Add To Facebook Add To Twitter Add To Yahoo Add To Reddit Fav This With Technorati Add To Del.icio.us Digg This Stumble This